Rotující setrvačníky, Solvayovy lomy, Amerika, Orlická přehrada

Vždy jednou za rok se do krásného skanzenu uprostřed Českého krasu sjedou milovníci všech chrčivých, syčivých, kouřivých, brblajících i klepotajících technických potvor a vynálezů aby předvedli světu úžasné exempláře ze svých sbírek. A bylo se na co dívat. Obdivovali jsme nejrůznější motorové i parní mechanismy a zkoumali jejich principy i možná využití.

A když už jsme tam byli, prozkoumali jsme i podzemní štolu a důlní mašinky, stejně jako slavnou Ameriku, neboli obří díru do země, jako pozůstatek po těžebních aktivitách. Na závěr jsme si zahráli vodní bitvy na Orlické přehradě, zaskotačili na vodních atrakcích a trampolínách a zbudovali z písku svojí vlastní přehradu.

Vezeme se krásnou důlní mašinkou, která nás proveze kolem celého skanzenu a je z ní super výhled Na výstavě bylo vidět všemožné aplikace parních i benzínových strojů a strojků Kluky samozřejmě nejvíc zaujala těžká technika. Zde například traktor od Porsche V podzemní štole lze narazit na takovéhle staré důlní mašinky
Obdivujeme z blízka obrovskou díru do země a pozorujeme co to dělá s našimi emocemi Velká Amerika v celé kráse Hrajeme si a blbneme s vodními pistolkami u přehrady Řádíme na nafukovacích atrakcích v téměř prázdném kempu

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".