Zdolání Pradědu, Jeseníky, kempení u přehrady na Pálavě (18-24. července 2014)

V Jeseníkách jsme si zvolili rovnou tu nejvyšší metu. Rozhodli jsme se zdolat Praděd. A na kolech. Jednak proto, že jsme borci a pak i proto, že do 1491m nad mořem na kole jen tak někdo nevyjede. Vyšlapali jsme totiž převýšení 900m. A ten sešup dolů cestou zpět byl pak naprosto luxusní. Druhým výškovým cílem se pak stala přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, což je opravdový div světa, protože běžně na vrcholku kopce ve 1353m n.m. čekáte ledacos, ale ne obrovskou vodní nádrž. A tak zdolání 700 výškopvých metrů za to fakt stálo.

U pohoří Pálavy jsme si zbudovali obří stan u přehrady a užívali si naplno všech letních a vodních radovánek. Hráli jsme dováděli jsme ve vodě, sváděli vodní bitvy, brázdili hladinu laguny na šlapadlech a nafukovacích člunech, zasoutěžili jsme si v minigolfu, provětrali sportovní a automobilové počítačové trenažéry, zajezdili na segway i na waveboardech a metali salta a přemety na soustavě velkých trampolín.

Pomalu ale jistě stoupáme až k nejvyššímu bodu Jeseníků - ano, správně, až na Praděd Při stoupání k vrcholům Jeseníků nás okouzlovaly takovéhle hezké výhledy Úspěšné spočinutí na vrcholku kopce Dlouhé stráně. je to tam samý šutr a pak velikáááá vodní nádrž, která však na této fotce vidět není Památeční fotka na bajkování v Jeseníkách
Právě jdeme zkoumat větrnou elektrárnu, jejíž lopaty se provokativně točí v povzdálí Dechberoucí výhled z Rysí skály na Medvědí hoře Na trampolínách jsme skotačili co to jenom šlo Přehrada je plná atrakcí a zajímavostí. Co takhle si zajezdit na wakeboardu. A s drakem :)

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".