Zdolání Jěštědu, sjezd na kolobrndách, IQpark (21. srpna 2014)

Výzva byla jasná. Nejprve se nějak vydrápat nahoru. Ještěd jsme zdolali východní stěnou hezky po svých, zatímco měkouši se vozili lanovkou :) Ze shora pak kolobrndama po hřebeni, sjezdovkách a lesních cestách dolů.

Na závěr jsme se zakempili do Libereckého IQparku, kde je spousta úžasných hračiček, pomocí kterých jsme prakticky poznávali přírodní zákony a jak fungují různé vynálezy. Prostě super poučný relax.

Cíl cesty se rýsuje před námi. Zejména ten vrcholek bude lahůdka Výstup po šutrovišti přímo pod trasou lanovky Nahoru jsme se vydrápali východní stěnou, která připomíná kamenolom s podivnými útvary Měkouši se nahoru vozí lanovkou a nevěřícně koukají, proč to lezeme po šutrech pěšky
Z vrcholu Ještědu jsou príma vyhlídky. A my máme radost, že jsme tam vystoupali Připraveni ke sjezdu. Před námi cca 12km a převýšení 600m. Nezdá se to, ale bude to fuška Západní stěna je pro vydrápání se nahoru mnohem příjemnější, lezou tam i malé děti Frrrr dolů na kolobrndách. Cesty jsou plné šutrů, kořenů, štěrku, bahna a louží. Paráda

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice


Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".