Odpolední lovení kešek v Jistebnické vrchovině (12.10.2014)

Přírodní park Jistebnická vrchovina máme jako Táboráci skoro za barákem a tak jsme se rozhodli, že prozkoumáme, jaké krásy a poklady se v něm mohou skrývat. Za cíl výjezdu jsme zvolili oblast kolem Javorové skály, která je nejvyšším bodem zdejší oblasti. Předem jsme pomocí internetu vybádali, v jakých místech lze hledat ukryté poklady a pak nechali děti, aby se s vytištěnou mapkou, pokyny, úkoly a GPSkou v ruce správně zorientovaly v terénu a našly cestu na správná místa a tam pak i pečlivě ukryté poklady. Nehledali jsme však zlato ani diamanty, nýbrž kešky v rámci celosvětové hry nazvané Geocaching.

Děti si putování v krásné přírodě vyloženě užívaly, stejně jako hledání kešek ukrytých na těch nejroztodivnějších místech. U toho jsme probádali tajemný prales, prozkoumali schované mini jeskyně, luštili hádanky v pohádkové vesničce, objevili poštovnu původem ze Sněžky a stanuli i na proslulé Javorové skále. Prostě super sportovní a prožitkové nedělní odpoledne.


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice


Radostné koulení z kopce
na konci expedice :)


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".