Geocaching a průzkum divoké přírody Židovy strouhy (22. 11. 2014)

Tak tohle místo je naprosto super. Ledva jsme se ponořili ze šedivých polí do hloubi lesa, vykoukl na nás obrovský mechový koberec, který přímo lákal svou zdravou zelenou barvou k vyzkoušení své měkosti a hebkosti. O kus dál jsme pak objevili potůček zurčící mezi skalami, skalní převis ukrývající kešku a záhadnou dřevěnou chaloupku. Scenérie jak z pohádky.

Ještě hezčí překvapení na nás však čekalo na konci Židovy strouhy, kde se potok vlévá do Lužnice. Majestátní skalní masívy, převisy, jeskyně, meandry divokého potůčku, ve skalách rostoucí stromy. Není divu, že se tu natáčelo pár filmů a pohádek. Kluci byli zdejší přírodou natolik uchváceni, že nadšeně zkoumali a objevovali další a další působivá místa. Přelézali jsme potok po padlých kmenech, hopsali po šutrech jak kamzíci, lozili po skalách a radovali se z krás přírody.

Nakonec jsme ještě odlovili za soumraku jednoduchou kešku u bechyňského letiště a na staré ranveji potrénovali obratnost i rovnováhu a zajezdili si na waveboardech, dokud celý kraj nepohltila tma. Báječný zážitek v krásné přírodě, na který budeme všichni dlouho vzpomínat.


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".