Špindl na kolech (Bajkování na hřebenech Krkonoš)

Sobota se nesla ve znamení sportovního festivalu "Netradiční Špindl". Vyzkoušeli jsme zajímavé sportovní náčiní i aktivity a pak bajkovali v terénech kolem přehrady, blbnuli na horolezecké stěně, skotačili na lanech a prolejzačkách, objevovali v lesích a řádili v krásně čisté vodě řeky Labe. Romanovi učarovaly terénní inline bruslo-lyže, zatímco Štěpán se zamiloval do úplně boží mini bike crossové trati v dolní stanici sedačkovky na Sv. Petru, ze které nás vyhnala až pomalu se snášející tma :)

Cachtání v Labi a obdivování neskutečně průzračné vody. Netradiční Špindl - kluci zkouší jedno z netradičních sportovních náčiní Bajkujeme kolem Labské přehrady. Zatím krásná cestička, ale za chvíli se změní v hustej lesní terén Jedna z mnoha atrakcí, které jsou ve Špindlu skoro na každém kroku

Nedělní cíl byl správně hustej. Vydrápat se na kole na vrcholy Krkonoš až k pramenům Labe a odlovit horské kešky. Na Medvědín nás i s kolama vyvezla lanovka a po vydatném vyřádění na zdejších atrakcích jsme po vlastní ose zdolali 250m převýšení do 1425m n.m k Vrbatově boudě. Nádherné místo, dechberoucí výhledy, k pramenu Labe už jen kousek a Štěpánovi upadla přehazovačka, čímž se jeho kolo transformovalo na odrážedlo.

Užívali jsme si bytí na vrcholcích Krkonoš, kochali se krajinou, ráchali se v studené vodě z pramenu Labe a přemýšleli, jak že to s tou vodou v přírodě vlastně chodí. Cesta zpět pak byla skvělým bikerským zážitkem, kdy jsme z 1425m n.m. frčeli lesními cestami dolů až k hotelu u přehrady v 700m n.m. Krááááása.

Už z výšky 830m n.m. se krásně odkrývají sjezdovky na protějších kopcích Medvědín (1235m n.m.) a horolezení
po velkých písmenech
Výjezd k Vrbatově boudě. Už teď jsme výš, než okolní kopce a stále stoupáme Odpočinek nad Labskou roklí
v nadmořské výšce 1415m
Rozcestník u pramenu Labe (1389m n.m.) a v pozadí další Krkonošské velikány Prameny Labe a voda studená jak z ledničky. Celkem odvaha tam
strčit nohy.
V pozadí louka, kde pramení Labe a rokle, kde padá úžasnou kaskádou
o 300m níže
Výborně dochované bunkry z války, které si lze prolézt i zevnitř, někdo opatřil vskutku vtipným nápisem

Pondělí jsme určili k vyzobání zbývajících kešek kolem Špindlu. Prolejzali jsme lesy, ochutnávali lesní jahody, lezli po skalách, čvachtali se v Labi, řádili na prolejzkách, frčeli na bobové dráze a během toho všeho úspěšně nalezli celkem 12 kešek. Naprosto dokonalá expedice.

Keška úspěšně nalezena při lezení
po skalce
Radost při výjezdu na další start
bobové dráhy
Frčíme dolů na bobové dráze jako o závod Báječná přehrada. Krásně čistá voda, příjemná teplota a malebné okolí

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".