Po hřebenech Jeseníků (harmonizace, revitalizace a Geocaching)

Krásně užitá horská expedice. Potulovali jsme se v lesích po hřebenech hor, čvachtali v horských potůčcích, obdivovali nejvyšší vodopády Jeseníků, překonávali bažiny a pralesy, lezli po skalách, zkoumali záhadné jeskyně, poznávali přečerpávací i větrné elektrárny, nacházeli souznění s přírodními energiemi, a s neustále modrými pusami od všudepřítomných borůvek objevovali tajné skrýše s poklady.

Nadšeně jsme se brodili drsným korytem Bílého potoka, nechávali se omývat desítkami tenkých vodních provázků padajících z vysokých skal a nasávali tu krásnou energii jindy nespoutaného živlu, přetvářejícího drsnou horskou krajinu už tisíce let. Na Keprníku nám pak příroda zase ukázala obrovskou sílu větru, kdy fičelo tak mocně, že jsme se do větru mohli položit a on nás v pohodě držel, zatímco skrz jeho kvílení nebylo skoro ani slyšet vlastního slova.

Radost ze zdolání dalšího vrcholu Velká borůvková moře se rozprostírala na každém kroku Souznění s přírodou na dechberoucí vyhlídce z Rysí skály Radost z právě nalezeného pokladu poblíž vrcholu Malého Jezerníku
Na vrcholu Keprníku bylo nesmírně obtížné nenechat se odfouknout Desítky tenkých vodních provázků v jednom z mnoha malebných vodopádů Odpočíváme poblíž větrné elektrárny a kocháme se krajinou Blízká setkání třetího druhu, aneb radostný pokec s horským skotem

Díky neutuchajícímu nadšení všech účastníků jsme putovali přes hory, skály, rokle a údolí téměř od rána do večera, naťapali úctyhodných 50km, zdolali 14 horských velikánů, spoustu horských průsmyků, objevili 20 ukrytých pokladů (kešek) a zažili obrovskou nálož dobrodružství, zážitků, radosti, souznění s přírodou a sportovního i osobního rozvoje. Jak pak nakonec poznamenal Quido: "Ta námaha za to stála" :)

Přes sedmero hor a devatero údolí, stále nahoru a dolu ... Rozjímání na Šeráku, kam jsme se z Ramzové vydrápali pěšky Skalní vyhlídka do hluboké propasti budící veliký respekt Památka na dobytí čtvrtého nejvyššího vrcholu Jeseníků

Zdolány vrcholy: Velký klínovec (1164m), Výrovka (1167m), Malý Jezerník (1208m), Velký Jezerník (1309m), Malý děd (1368m). Medvědí hora (1163m), Kamenec (1250m), Dlouhé Stráně (1353m), Mravenečník (1343m). Černava (1103m), Šerák (1351m), Keprník (1423m), Kamenné oko (1310m) a Červená hora (1333m).

Trasa 17km,
převýšení nahoru celkem 735m,
dolu 1114m, nejvyšší bod
Malý děd (1368m n.m.)
Trasa 16km,
převýšení nahoru celkem 983m,
dolu 983m, nejvyšší bod
Dlouhé Stráně (1353m n.m)
Trasa 17km,
převýšení nahoru celkem 988m,
dolu 735m, nejvyšší bod
Keprník (1423m n.m)
Trasa 16km,
převýšení nahoru celkem 1054m,
dolu 625m, nejvyšší bod
Praděd (1492m n.m)

Na 3 nejvyšší vrcholy Jeseníků - Praděd (1492), Petrovy kameny (1446) a Vysoká hole (1464) nakonec díky počasí poslední den nedošlo, ovšem o to více se na ně těšíme příští rok!


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice

Oblast Červenohorské sedlo - Praděd:
Oblast Kouty a Dlouhé Stráně:
Oblast Ramzová - Červenohorské sedlo:


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".