Orlická přehrada, Zvíkov (29. srpna 2015)

Výlety na přehradu jsou vždycky príma. Po cestě jsme navštívili hrad Zvíkov, v jehož okolí jsme lezli po skalách a po lesích a objevovali krásné vyhlídky na Orlickou přehradu. Prolezli jsme si i hrad a rozjímali nad historickými a záhadnými tématy, které nám přicházely na mysl. Díky nízkému stavu hladiny (odhadem -18m) se dalo vstoupit i do míst, která jsou běžně zatopena vodou a kde se nacházely hezké šutříky, které učarovaly zejména Dominikovi a Tygříkovi.

Našli jsme i poklad ukrytý na skalnatém břehu řeky Otavy a pak se vydali do kempu, abychom se pořádně vyblbli na šlapadlech. Vybaveni stříkacími pistolkami jsme křižovali vodní hladinu, nechávali se houpat na vlnách od parníků a motorových člunů, hráli si na piráty, metali salta do vody, pozorovali odhalené skalnaté břehy, skvěle se bavili a užívali si konce prázdnin. Pohoda akce.

Některé skalní vyhlídky už zarůstají náletovými dřevinami Pohled na hrad Zvíkov Vyhlídka na přehradu - naproti skály, které jsme zdolávali v jedné z červnových expedic Stavíme z šutrů na místě, které je jinak běžně 15m pod hladinou vody
Ťapeme bosky po pichlavých kamínkách a masírujeme nervová zakončení v chodidlech Ukázka poklesu vody: Hladina bývá běžně až ke kořenům stromu vlevo Užíváme si na šlapadle a pozorujeme okolní krajinu Tygřík trénuje se stříkací pistolí

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".