Dobrodružství na horách - Praděd a okolí (25 - 27. září 2015)

Nádherné ubytování v hotelu na Ovčárně (1320m n.m.) a výlety do okolí. Objevovali jsme krásy hor, dobývali vrcholy, toulali se po hřebenech a hledali tajuplná zákoutí a místa opředená záhadnými legendami. Například hned z okna hotelu na nás pokukovaly Petrovy kameny (1446m), k nimž se váže mnoho zajímavých pověstí a které bylo velmi zajímavé navštívit zblízka. Užívali jsme si i výhledy z Vysoké hole (1464m) a Kamzičníku (1420), nechali se na hřebenech ofukovat poryvy větru a pozorovali plynoucí oblaka, která rychle ubíhala jen pár metrů nad našimi hlavami.

Navštívil jsme lázně Karlova Studánka a odtud se drápali kaňonem Bílé Opavy po naučné stezce pralesem a skalami, kolem spousty krásných vodopádů až na úpatí Pradědu do 1350m n.m. Celkem zdoláno převýšení asi 800m vzhůru krásnou přírodou, občas potůčkem, občas po skalách, občas po úžasných dřevěných lávkách. Objevili jsme i pastviny s horskými ovcemi a v hlubokých lesích dokonce i super šťavnaté borůvky. Prostě nádhera.


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".