Po hřebenech Krkonoš - Špindlerův Mlýn (2-3 října 2015)

Špindlerův Mlýn je super. Výborný hotýlek s laskavou paní správcovou a hlavně vysoké kopce, které jsme se vydali zdolat. Plán byl jednoduchý: Suprový trek po hřebenech a nasávání atmosféry hor. A tak se i stalo. Ráno jsme si na internetu našli, v jakých místech lze na hřebenech očekávat ukryté poklady a pak už jen nadšeně šplhali po kopcích, dobývali horské velikány a s mobilem v ruce (GPS a mapy) hledali důmyslné skrýše s poklady.

Počátek expedice kousek od
Špindlerovy boudy (1100m)
Dívčí kameny (1414m) Na vrcholku Dívčích kamenů (1414m) Czeskie kamienie (1417m)

Z hřebenů se nám odkrývaly úžasné výhledy na Polskou i Českou stranu a občas se zjevily i nádherné kamenné útvary, které přímo vybízely ke svému zdolání. Děcka si samým nadšením z vrcholů skalních útvarů pořizovala selfíčka, těšíce se, až je ukáží doma. Nejkrásnějším objektem našeho putování však byla majestátní čedičová skála Sněžné jámy, na jejímž vrcholu (1490) se nachází polská budova vysílače, připomínající zdálky siluetu vztyčeného prostředníčku :)

Dobytí vrcholu Dívčích kamenů (1414m) Radost na vrcholu skalního útvaru
Mužské kameny (1417m)
Výstup na Vysoké kolo (1509m) Sněžné jámy
a baráček fakáček (1460m)

Suprově jsme se vyblbli i u pramenů Labe a následně se kochali pohledem do Labské rokle, kde na jedné straně stéká Labský vodopád a na druhé straně pak krásný vodopád řeky Pančavy - údajně nejvyšší vodopád v ČR. Pohled shora dolů rozhodně budil silný respekt. Na závěr jsme si ještě zaskotačili ve Fun-parku na vrcholku Medvědína a příjemně znavení frčeli domů.

Trasa 18km, celkové převýšení nahoru 1050m. Zdolány vrcholy: Čihadlo (1213m), Dívčí kameny (1414m), Mužské kameny (1417m), Velký Šišák (1410m), Vysoké kolo (1509m), Sněžné jámy (1490m), Zlaté návrší (1411m), Medvědín (1235m) a nalezeny 4 vysokohorské kešky. Výborná expedice.

Labský vodopád zeshora Pohled od Labské boudy na Špindl Pančavský vodopád
a pohled do Labské rokle
Fun-park na Medvědíně

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".