Po stopách Krále Šumavy (7. až 8. květen 2016)

Víkend jak malovaný, tak proč se nevyrazit seznámit s krásnými místy Šumavy a připomenout si u toho trochu zajímavé a tajemné historie. V sobotu jsme putovali malebným údolím řeky Vydry a posléze nadšeně hopsali jak kamzíci po balvanech přímo korytem řeky. Krása. Cesta nás poté zavedla i do rezervace s volně žijícími vlky, kolem plavebního kanálu i skrz zelené louky a hluboké hvozdy.

Neděle byla ve znamení výstupu na Polední horu (1315m n.m.), k čemuž jsme museli zdolat ledovcem tvarované svahy, brodit se závějemi sněhu, kličkovat mezi močály, přelejzat padlé stromy a klestit si cestu divokým pralesem. Nádhera a neskutečný respekt k přírodě. Po cestě jsme objevili i ledovcové jezero a po zdolání vrcholu vylezli na rozhlednu, kochali se výhledy na celou Šumavu a seznámili se s dávnou i nedávnou zajímavou historií tohoto úžasného místa.


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY z expedice
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".