Sportovní soustředění ve Špindlu (1. - 5. července 2016)

Parádní Špindl, jako vždy. První den expedice jsme provozovali stánek se skákacími botami na sportovním festivalu "Netradiční Špindl". Učili jsme příchozí dětičky hopsat a sami si vyzkoušeli i všechna další sportovní stanoviště.

Tým instruktorů skákacích bot v plné sestavě Když jsou zájemci, instruktoři
pomáhají, jinak si sami hrají
na dalších atrakcích
Krátká porada v zázemí našeho stánku Sdíleli jsme společně stánek s PowerSlide a tak jsme důkladně vyzkoušeli i jejich vybavení

Druhý den parádní hřebenovka. Kochali jsme se krásnými dalekými výhledy na Polskou i Českou stranu, lozili po skalách, našli pramen Labe, obdivovali válečné bunkry i úžasné krátery Sněžných jam a Labského dolu, vyfotili se u "baráčku fakáčku", rozjímali nad Labským a Mumlavským vodopádem a zablbli si ve funparku na Medvědíně. Zdoláno 18km s převýšením 602m nahoru.

Medvědínský Funpark nabízí mnoho
míst k vyblbnutí
Parádní výhledy z
Harrachových kamenů (1421m n.m.)
Baráček fakáček, neboli polský vysílač (1490m n.m.) na okraji čedičové propasti Putujeme po hřebenech a kocháme se výhledy do dáli

Máme rádi i bajky, takže šup do Špindlerovského BikeParku. Zajezdili jsme na Pumptracku, zkusili Freeride a pak se vydali po super lesních cestách na Stoh, do Strážného a do Vrchlabí. Tam jsme dobyli vrchol Žalý, pokořili rozhlednu a po hřebeni nakonec došlapali zpět do Špindlu. 36km, převýšení nahoru 521m, dolu 1364m.

Pumptrack všem učaroval. Jezdili jsme na něm co se dalo Tým bikerů připravený k výjezdu lanovkou do výšin Odpočinková siesta na louce
u vleku ve Strážném
Pozorujeme Špindl z jedné z mnoha krásných vyhlídek

Poslední den expedice jsme si dali krutopřísný výstup údolím Bílého Labe. Po zdolání převýšení 720 metrů se nám otevřely krásné výhledy na Sněžku, dali jsme si oběd na Luční Boudě (1415m n.m.), pokochali se na vyhlídce z Krakonoše (1421m n.m.) a poté po Kozích hřbetech sestoupali zpět do Špindlu. Úžasné soustředko jak má být.

Památeční fotka z Luční louky
kousek od Sněžky
Pozorujeme protější vrcholy a plánujeme, kam se podíváme zase příště Nejvyšší vrchol Kozích hřbetů
je konečně dobyt
Sestupujeme do malebného údolí

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY


1) Netradiční Špindl + Zajišťování stánku se skákacíma botama:
2) Medvědín, Harrachovy kameny, Kotel, pramen Labe, Sněžná kotlina, Labská bouda:
3) Bajkování: Pláně, Stoh, Strážné, Vrchlabí, Herlíkovice, Žalý, Labská
4) Bílé Labe, Luční Bouda, Kozí hřbety, Krakonoš


Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".