Monínecké SnowFactory - průzkum technologie (23. října 2016)

Nedělní odpoledne jsme zasvětili průzkumu nového zasněžovacího systému na Monínci, co umí vyrábět sníh až do +15 stupňů. V České Republice úplná novinka a rarita. A fakt že jo. Venku +10 stupňů a všude kolem rostou hromady umělého sněhu.

Zajímavé bylo však zjištění, že sníh od SnowFactory nemá podobu vloček, ale vypadá jako přerostlé ploché ledové šupiny, jak z vánočního kapra. Velmi pozoruhodné. Rolba se trochu s ledovými kopci pere jak o život, ovšem za ní již zůstává sjezdovka, radost pohledět :)

Kopce sněhu začínáme objevovat na velké sjezdovce už zdálky Z trubky se sype nový a nový sníh a dělá pěkné hromádky Sníh od SnowFactory má podobu placatých ledových šupinek Nechoď pěšky, když máš běžky. Ale bude to chtít ještě ty hromady trochu rozhrnout :)
Kopeček vedle kopečku na hotelové sjezdovce. Hromádky všude, kam se podíváš Továrna, kde se vyrábí sníh. Odtud se oranžovými trubkami posílá na sjezdovku Síla několika tun a kilowat proráží ledovou hromadou a vytváří první metry sjezdovky Ve sněhovém opojení. V říjnu jsou v našich končinách takovéhle hromady sněhu opravdu vzácné

Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA   Zobrazit VŠECHNY FOTKY
Zpět - Fotogalerie LÉTO Zpět - Fotogalerie ZIMA  

Klepnutím myší zobrazíte fotku ve větší velikosti. Pro uložení fotky do svého PC klepněte na náhled fotky pravým tlačítkem myši a zvolte "uložit cíl jako" nebo "uložit odkaz jako".