Geocaching - Dobrodružné hledání pokladů

Odpolední nebo celodenní pohodové výjezdy do blízkého i vzdálenějšího okolí. Jako cíle volíme zajímavá přírodní, historická i tajuplná místa. Lesy, skály, jeskyně, hrady, zámky, jezera, zříceniny a různá tajemná místa opředená záhadami, kde hledáme schránky s poklady v rámci moderní celosvětové hry – Geocaching.


Vydáváme se po stopách starých legend i moderních příběhů, zpravidla v krásné přírodě. Objevujeme ukryté poklady, sbíráme indície, poznáváme zajímavá místa, luštíme šifry a hádanky, učíme se s mapami a s GPS.


Vedeme děti k radosti z pohybu a sportování, učíme je efektivně komunikovat, spolupracovat, pomáhat si a umět organizovat svůj volný čas.


Rozvíjíme fyzickou kondici, orientaci v terénu, logické uvažování, odvahu, odpovědnost, sebevědomí a intuici. Harmonizujeme emoční a mentální programy, radost ze života, prožitky a uvědomění v "tady a teď".Fyzické předpoklady

Program běžně zvládají děti od 3. třídy. Trasy bývají cca 2-6km, často i s nějakým převýšením (nahoru i dolu) a přizpůsobujeme je výkonnosti a složení aktuální skupiny. Postačuje tedy, pokud má dítě základní návyky a kondici pro pohyb v přírodě po nezpevněných cestách a je schopno ujít 2-6km v kopcovitém terénu.Potřebné vybavení

Vhodná obuv pro chůzi po nezpevněných a lesních cestách. Ideálně odolná proti rychlému promočení a s terénní podrážkou. Vhodný oděv pro pohyb v přírodě s ohledem na aktuální počasí.


Nejlépe několik vrstev (tričko, tričko, mikina, bunda), aby si dítě mohlo kombinováním regulovat potřebný tepelný komfort podle aktuální potřeby.


Doporučujeme moderní funkční prádlo ve vrstvách, které skvěle kombinuje odvodu potu a tepelnou izolaci. Mnohem lepším prožitkem je totiž radost z vydařeného výletu, než zbytečné trápení se záležitostmi, které lze eliminovat předem.Pár záběrů z expedic

Za poklady velehor, na hřebeny Krkonoš Poklady a skalní vyhlídky,
Pálava
Dobýváme zříceniny na skalách, Pálava Putování za poklady
po Pálavě
Albertovy skály,
skalní vyhlídka


Kdy a kde

Vyjíždíme zpravidla v sobotu, nebo neděli, na odpoledne, nebo na celý den - podle Vašich objednávek. Odpolední akce jsou zaměřeny na lokality blízko Tábora, celodenní akce pak směřujeme k poznávání vzdálenějších míst. Pro bližší informace ke každému termínu a lokalitě si napište o aktuální informace, či přímo zadejte objednávku dle Vašich potřeb (e-mail, sms, Facebook).


Podrobnosti o hře Geocaching

Celosvětová hra propojující sport a turistiku. Spočívá ve využívání navigačního systému GPS při hledání skrytých schránek s poklady, které se nazývají keše. Některé keše lze nalézt pomocí GPS rovnou, u jiných se musí souřadnice vyluštit na základě hádanek, úkolů a indicií. Více informací zde: www.primahory.cz/geocaching.