Projekt osobního a sportovního rozvoje pro děti

Máte někdy pocit, že Vaše děti bývají roztěkané, znuděné či hyperaktivní, nevydrží se soustředit a neví, jak smysluplně naložit se svým volným časem? Špatně komunikují s rodiči, nevědí pořádně co chtějí a touží po dalších hračkách, přestože se ve svých pokojíčcích topí v záplavě předmětů? Mají potíže vydržet pouze samy se sebou a stávají se závislými na věcech a činnostech, které jim příliš neprospívají?

Nabídka služeb a řešení

Nabízíme Vašim dětem osobní rozvoj prostřednictvím zážitků, poznání a dobrodružství. Možnost prožívat atraktivní sportovní aktivity v přírodě. Nacházet správnou cestu k sobě i ke svému okolí. Rozvíjet své přednosti, pracovat s nedostatky, strachy a nejistotami. Odpoutávat se od závislostí, uvědomovat si svůj potenciál, zvládat emoce, efektivně komunikovat, chápat svou roli v rodině i ve škole a harmonizovat tělo i mysl.

reportáž a foto z dobrodružného
víkendu osobního rozvoje
report a foto z harmonizační
expedice po vrcholech Jeseníků

Rozvoj díky radosti

Poznejte i Vy moderní metodiky sportovního a osobního koučinku, kdy se sportovní prožitky stávají nosnou vlnou pro implementaci technik osobního rozvoje. Dětem tak přináší nejen radost a vyžití, ale i uvědomnění, harmonizaci a rozvoj osobnosti.

Při hrách a sportování rozvíjíme odvahu, soustředěnost, vytrvalost, samostatnost, odpovědnost, dotahování věcí do konce a schopnost vnímání chyb a dočasného neúspěchu jako přirozeného aspektu na cestě k cíli. Vedeme děti k radosti ze sportu i ze života, podporujeme získávání zdravé sebedůvěry a poznávání vlastního potenciálu.

Sportovní a prožitkové aktivity

Příroda, harmonizace

Děti potřebují nacházet cestu samy k sobě, k přirozenosti, k přírodě. Běhat po trávě, skákat přes kameny, čichat ke květinám, lézt na stromy a trhat třešně přímo do pusy, cítit horké slunce i chladný vítr, padat a odírat si kolena, čvachtat se v potůčcích, pozorovat mravence, hrát na schovku, poslouchat ticho lesa, válet sudy z kopečka plného sedmikrásek, šťourat se v hlíně, zapotit se při výstupu na kopec a hlavně dýchat čerstvý vzduch.

Žijeme v blahobytu. Nemusíme lovit, hotové jídlo nám doručí až pod nos. Všude se vozíme, skoro se nemusíme pohnout. Končetiny nám už začínají překážet a prstů máme zbytečně moc – stačil by jeden palec na mobil. Když už máme moc tuku, odsají nám ho. Když kolabuje srdce, dají nám bypass. Když nás ze čtyř zdí bolí hlava, prodají nám prášky. A přitom by stačilo začít se hýbat. Třeba jednoduše CHODIT. Jasně, přírodu můžeme vidět v televizi nebo na Google Maps, ale víte, tam venku jsou i vůně, emoce, energie, živé příběhy, čerstvý vzduch.


Geocaching a Turistika

Geocaching je dobrodružná celosvětová hra propojující sport a turistiku. Spočívá ve využívání navigačního systému GPS při hledání skrytých schránek s poklady, které se nazývají keše. Některé keše lze nalézt pomocí GPS rovnou, u jiných musíme GPS souřadnice vyluštit na základě hádanek, úkolů a indicií, které je nutno řešit právě v okolí uložení keše, někdy i předem pomocí internetu.

Putujeme zajímavými a krásnými místy v Česku i zahraničí. Objevujeme a poznáváme krásy přírody, hory, skály, řeky, jezera, přehrady či jeskyně. Hrajeme si v lesích, stavíme domečky a bunkry z přírodních materiálů, pátráme po záhadných a historických událostech, dobýváme hrady a zámky, zkoumáme zříceniny a další záhadná, zajímavá a tajuplná místa.

Více informací ...

Parkour, Freestyle

Umění pohybu jako druh svobody a sebevyjádření. Základem je schopnost efektivně překonávat překážky vně i uvnitř sebe, koordinovat své pohyby, předvídat, chápat možnosti svého těla i mysli, pracovat na sobě a zodpovědně se rozhodovat. To vše co největší bezpečnou rychlostí, s co nejvyšší efektivitou a s co nejmenší spotřebou energie.

Techniky parkouru byly v počátcích (1998) inspirovány vojenským výcvikem a bojovými uměními. Později se rozšířily o prvky z gymnastiky, akrobacie a freestyle. Jedná se o vlastní cestu každého jednotlivce za zlepšováním své fyzické i psychické stránky. Parkour lze proto chápat spíše jako životní styl.

Více informací ...

Bike, Cykloturistika

Výjezdy na horských kolech do přírody. Zdoláváme terénní překážky, poznáváme zajímavá místa, trénujeme rovnovážné a technické dovedností, rozvíjíme kondici, vytrvalost, postřeh a odvahu. Prožíváme dobrodružství, jezdíme po zpevněných i nezpevněných cestách, projíždíme lesy, louky, hory i nížiny, skály, občas brodíme potokem či řekou, dáváme si sjezdy i výjezdy, lehké i těžké terény. Často v kombinaci s Geocachingem.

Více informací ...

Trial, Dowhill, Cross

Učíme se základy rovnováhy, triky, skoky a adrenalinové sportovní techniky, při nichž zdoláváme na horských kolech přírodní i umělé překážky. Jezdíme v lesích, skateparcích, v horách, ale i ve městě a jeho okolí. Rozvíjíme soustředěnost, motoriku těla, koordinaci pohybů, odvahu, intuici, správný odhad vlastních možností, fyzickou kondici, ale i individualitu jedince a jeho odpovědnost za svá rozhodnutí. Biketrial přináší radost, svobodu, adrenalin, pocit volnosti a nadšení z vlastních pokroků a úspěchů.

Více informací ...

Přehrady, kempy

Rekreační a sportovní řádění na přehradách a vodních nádržích. Využíváme sportovní a rekreační zázemí kempů, koupeme se, hrajeme vodní hry a bitvy, řádíme na nafukovacích člunech, vodních atrakcích, trampolínách a šlapadlech, hrajeme si na piráty, odpalujeme míčky při vodním baseballu, stavíme domečky a přehrady. Dle zájmu a možností fotbal, baseball, minigolf, trampolíny, segwaye, waveboardy, wakeboarding, stříkací pistolky a fůra další zábavy. Při vícedenních akcích navíc stavíme stany, děláme ohýnky, grilujeme a trénujeme techniky přežívání v přírodě.


Tramping, přežití

Mnoho dětí dnes vnímá jako samozřejmost, že mají dostatek jídla, pohodlí, elektřiny, hraček, internetu i času pro svou zábavu. Nechápou proč projevovat vděčnost za něco pro ně tak samozřejmého. Odmítají povinnosti, stávají se závislými věcech a na zábavě. Přitom většina z nich někde uvnitř sní o návratu k přirozenosti, k přírodě, ke spaní pod širákem, vyprávění si u ohně, mytí v potoce, celý den uprostřed přírody, jako indiáni nebo kovbojové.

Učíme se postarat sami o sebe a učíme se souznění s přírodou. Prožíváme dobrodružství při zajišťování základních potřeb i při hrách v přírodě a ukotvujeme vědomí, že každý je zodpovědný za to, jak naloží se svým časem. Rozvíjíme vědomí, vděčnost, pokoru, intuici, dotahování věcí do konce, učíme se pracovat se strachy i používat přírodní materiály. Poznáváme zajímavá místa, hrajeme si a užíváme všeho, co příroda nabízí.


Skákací boty

Speciální pružinové sportovní nástroje, které po nasazení na boty umožňují skákání do výšky, rychlý běh nebo různé akrobatické kreace. Vynález navazuje na dávné mýty a pohádky o sedmimílových botách a umožňuje dosahovat výšky výskoku až 2m a rychlost běhu přes 40km/h. Chůze, běh i skákání je fyzicky náročná činnost, při které kromě kondičky a vytrvalosti rozvíjíme i motoriku, správné držení těla, soustředěnost a koordinaci svalstva.

Používáme zejména v prostředí městských parků (asfalt, tráva, hřiště), pro pokročilé uživatele je pak možný i kratší výlet do přírody. Sportování na skákacích botech přináší radost, uvolnění a adrenalinové prožitky. Často je proto využíváme i k netradičnímu pojetí známých her, jako je fotbal, vybíjená, házená, florbal apod :)

Více informací ...

Wakeboarding

Kombinace vodního lyžování, surfingu a snowboardingu. Wakeboardista se drží hrazdy na laně, kterým je tažen po vodní hladině. Vlek je umístěn přímo uvnitř jezera a je většinou okruhový. Na trase jsou umístěny překážky a skokánky, na nichž lze provádět výskoky, slajdy a další triky, podobně jako ve Snowparku.


LaserGame

Laser game je týmová sportovně společenská hra kombinující moderní digitální technologie s prvky Sci-fi. Při hrě se využívá laserových zbraní, tématického hudebního podladění a zvukových i světelných efektů. Hráči se snaží získat co nejvíce bodů ve zvolených herních módech (všichni proti všem, týmová spolupráce, dobytí základny) Hrajeme jak v uzavřených arénách, tak i venku v přírodě. Rozvíjíme strategické a taktické uvažování, týmovou spolupráci, postřeh, hbitost, intuici.

Airsoft, Paintball

Airsoft a Paintball jsou bezkontaktní adrenalinové sporty, ve kterých se protihráči vyřazují ze hry zbraněmi střílejícími malé plastové kuličky (Airsoft), nebo želatinové kuličky (Paintball). Hráči plní předem stanovené mise vycházející z typických vojenských scénářů (např: eliminace soupeřova týmu, získání vlajky, záchranná mise, pozorovací mise, bránění objektu, obsazení objektu apod).


Waveboarding

Vynikající spojení zábavy a sportu. Rozvíjíme správné držení těla, rovnováhu, koordinaci svalstva, kdy po zvládnutí vlnivého pohybu lze jezdit třeba i do kopce. Jezdíme na zpevněných a hladkých površích, asfaltu, betonu, ve skateparcích, sportovních halách a podobně. Při jízdě s kopce zažíváme pocity podobné snowboardingu, ve skateparku pak zase trénujeme různé triky, podobně jako na skateboardech. Jízda na waveboardu výrazně přispívá ke zvyšování fyzické kondice a je zábavnou formou sportování i pro ty, kteří nemají klasické sportování přiliš v oblibě.


Segway, Gyroboard

Úžasné elektronické vozítko budoucnosti, které využívá nejmodernější počítačové a kybernetické technologie. Jezdíme na zpevněných i nezpevněných površích, ve městě i v přírodě. Jízdu řídíme intuitivním nákláněním těla. Elektronika a soustava gyroskopů v Segwayi pak dle změn naší rovnováhy automaticky zvyšuje či snižuje rychlost vozítka a mění směr jízdy. Jízda na segway přináší radost, nadšení, adrenalin a úžasný zážitek, že svou jízdu ovládáte téměř jen silou vůle. Rozvíjí soustředěnost a vědomé prořívání přítomnosti.


Jednokolky

Netradiční sportovní prostředek, který rozvíjí fyzickou kondici, koordinaci, orientaci a motoriku. Trénink ukotvuje schopnosti 100% soustředění, odvahu a schopnost vytrvat, jelikož zlepšování je pomalé, obtížné a právě proto provázené obrovskou radostí.

Vhodné pro ty, kteří mají trpělivost naučit se něco nového a užít si velmi originální druh sportu a zábavy. Jezdit se časem naučí každý, ovšem začátky jsou náročné na trpělivost a výdrž. První úspěchy se dostavují zpravidla v rozmezí 2 až 10 hodin tréninku.


Bonusy a výhody

Individuální přístup - VIP režim

Děti často vyžadují speciální přístup. S čím se rodič trápí týden, zvládne specialista klidně za den. Zaměřujeme se na individuální potřeby a rozvoj klientů, pracujeme v malých skupinách 1-4 děti na instruktora. Používáme moderní výukové a tréninkové metody, atraktivní sportovní vybavení, využíváme outdoorové kamery, vysílačky, GPS a další technologické vychytávky. Vedeme klienty dle nejnovějších metodik osobního rozvoje.


Doprava, půjčovna, All Inclusive

Dle dohody zajišťujeme dopravu přímo z místa bydliště a zpět, zapůjčení sportovního vybavení, odbornou péči po celý den, fotodokumentaci ve vysoké kvalitě, pitný režim a po dohodě i stravování. Rodiče se mohou doma v klidu věnovat své práci, my zajistíme aby se děti cítily skvěle a užily si prima akci.


Foto, video, dokumentace

V průběhu akcí pořizujeme fotky či videa, která slouží jak k následnému rozboru sportovních technik, tak hlavně jako vzpomínková dokumentace zážitků a prožitků, ke které se budete spolu s dětmi jistě rádi vracet. Z většiny akcí tak naleznete zde na webu reportáže a velmi kvalitně zpracované fotogalerie. Digitální fotografií a počítačovou grafikou se zabýváme i profesionálně, proto Vám v této oblasti můžeme nabídnout poměrně nadstandardní služby:

reportáž a fotky z expedice
o letních prázdninách
reportáž a fotky z dobrodružně
harmonizační expedice

Videoklipy, medailonky

Na některých akcích tvoříme i videosestřihy dle individuálních přání účastníků. Například medailonky, které zachycují dovednosti a pokroky jednotlivých členů expedice či vzpomínková videa na příjemně strávený den. Dle svých přání a schopností se pak děti na tvorbě mohou podílet jako účinkující, režiséři, střihači, zvukaři i kameramani (rádi je to naučíme). Ukázky podobné tvorby zde:

Parkouristi na hřebenech (sport soustředko) Den plný zábavy - 2. část, Řádění v aquaparku Bajkování - Léto na Maliné, Moravský Kras a okolí Wakeboarding - rozjezdy pro hvězdy, aneb začínáme a padáme Vědecko akční expedice, Babylon Liberec


Koučink a Osobní rozvoj

Koučink, terapie, osobní rozvoj

Má vaše dítě nějaké problémy? Nebo vy s ním? Zdá se vám, že s ním není vše v pořádku? Je podrážděné a zlobí, nebo nemluvné či uzavřené? Cítíte že v sobě má napětí, smutek, stres, špatně komunikuje? Rodiče jsou často pod vlivem zodpovědnosti, povinností a strachu, aby své děti vychovávali dobře. Avšak ruku na srdce, kdo rozumí dětské duši?

Využijte i Vy moderní metodiky sportovního a osobního koučinku, kdy se sportovní prožitky stávají nosnou vlnou pro realizaci procesu sebeuvědomění a osobního rozvoje. Dětem tak přinášíme nejen radost a vyžití, ale i sebeuvědomnění, harmonizaci, zodpovědnost a rozvoj osobnosti.

Během víkendu plného sportu, her, zábavy a prožitků se k těžkostem dětské duše dostaneme mnohem lépe, než při sezení v psychologické poradně. Často jen stačí nechat dětskou duši přirozeně mluvit a citlivě jí naslouchat. Při prožitkových aktivitách tak snadno zahlédneme zamčené dětské strachy, nejistoty, frustrace, nezvládnuté emoce, omezující mentální programy, smutky i vzteky, a následně s nimi pracujeme v rámci skupiny či individuálně. Pomáháme tak dětem nacházet odpovědi, vysvětlení a řešení, stejně jako efektivní komunikační mosty s rodiči i okolím.VIP režim

Některé děti potřebují více pozornosti, individálního vedení a pomoci. Například proto, že se cítí nejistě, mají různé strachy a omezení, nedokáží se zařadit do skupiny, nemají ještě potřebné návyky pro sportovní režim, nebo jsou třeba hyperaktivní či vyžadují neustálý dohled.VIP koučink Životní mapy

Na základě výstupů diagnostiky Životní mapy pracujeme na transformaci nevhodných mentálních programů, emočních vzorců, strachů, fóbií a frustrací. Učíme děti techniky efektivní komunikace s rodinou, kamarády a okolím.

Rozvíjíme zdravou sebedůvěru, zodpovědnost, odvahu, soulad těla + mysli + srdce (propojení fyzické, mentální, emoční a duchovní roviny bytí), schopnost koncentrace, vytrvalosti, dotahování do konce a pozitivní práce s chybou.Jaké jsou možnosti?

Jednodenní výjezdy

Foto a report z expedice
v Albertových skalách
Foto a report z expedice
v divoké přírodě

Odpolední či celodenní výlety s vybranými sportovními a rekreačními aktivitami. Často jako 3-fázový sportovně zábavný program. Zajišťujeme dopravu, celodenní odbornou péči, po dohodě i stravování, pitný režim a zapůjčení potřebného vybavení. Cílové lokality volíme dle požadavků, možností a potřeb klientů.


Víkendovky

Nejvhodnější pro efektivní rozvoj, sportovní vyžití a správné užití si atmosféry akce. Během víkendu plného sportu, zábavy a prožitků se i snáze uvolňují těžkosti dětské duše. Cíle výjezdů výbíráme ze širokého spektra zajímavých destinací v ČR i cizině. Odjezdy zpravidla v pátek navečer, abychom v sobotu mohli být v akci již brzy dopoledne, aniž by bylo nutné krátit si spánek brzkým vstáváním.

Zajišťujeme dopravu, celodenní odbornou péči, stravování, pitný režim a zapůjčení potřebného vybavení. Ubytování v prověřených penzionech a hotelech. Po sportovních aktivitách je možné zařadit relax ve Wellness, či Aquaparku. Večerní program věnujeme relaxaci, zábavě a hrám, osobnímu rozvoji, nebo výuce zpracovávání fotek a videí natočených přes den. Z akce vytváříme krátkou reportáž, videa a profesionálně zpracované fotografie.

Foto a report z víkendovky
po hřebenech Krkonoš
Foto a report z víkendovky
v Českém RájiPrázdniny, prodloužené víkendy

Ideální volba pro dokonalé sportovní a rekreační vyžití. 3-6 dní v přírodě s možnostmi variabilní skladby programu dle individuálních potřeb a přání účastníků (2-3 fázové tréninky, výlety, relaxace, hry, dovádění, vzdělávání, osobní rozvoj).

Zajišťujeme dopravu, celodenní odbornou péči, stravování, pitný režim a zapůjčení potřebného vybavení. Ubytování v prověřených penzionech a hotelech. Z akce vytváříme krátkou reportáž, videa a profesionálně zpracované fotografie.

Foto a report ze sportovně
rekreační expedice na Pálavě
Foto a report z dobrodružné
expedice po vrcholech JeseníkůCeny a slevy

Cenové relace

Ceny jsou vytvářeny s ohledem na individuální přístup a maximální zaměření na potřeby každého účastníka, kdy akce a tréninky realizujeme v režimu 1-4 děti na instruktora. Cenu dále mohou ovlivnit i Vaše konkrétní zadání, volba cílové lokality či využití dalších komerčních služeb jako jsou například aquaparky, motokáry, sportovní haly, lanové dráhy, trampolínové parky a podobně.

Výjezdy do přírody

Foto, video

Koučink, diagnostika, terapieNadstandard


Přihláška a platba

Po odeslání přihlášky Vás vyrozumíme telefonem nebo e-mailem, zda na Vámi vybraném termínu je ještě volné místo. Až poté převeďte zálohu na účet: 1010582002/5500. Jako Variabilní symbol zadejte datum narození dítěte, do poznámky jméno. Doplatek pak hotově při odjezdu, nebo dle individuální domluvy také na účet.


Slevy

*) Slevy lze sčítat maximálně do 40%


Storno poplatky

Storno poplatky se vztahují na zrušení rezervace objednaných služeb a počítají se procentuelně ze složené zálohy. Představují náhradu škod za služby, které PrimaHory.cz musí objednávat v předstihu - zejména ubytování.
Zaměření a cíle


Odborné zaměření a cíle

Pracujeme s moderními informačními a komunikačními technologiemi v návaznosti na praktické využití ve sportu a volném času. Hravou a zábavnou formou rozvíjíme znalosti, dovednosti, kreativitu, představivost, odpovědnost, fyzičku i logické myšlení.


Sociální zaměření a cíle

Vedeme děti k smysluplnému prožívání volného času a k respektování jedinečnosti každého člověka. Rozvíjíme přirozené poznávání sebe i světa kolem radostnými a hravými formami.